Assassin's Creed Syndicate

Games with Gold na kwiecień 2018

Po nieco skromnym marcu, kwiecień znów zapowiada się na miesiąc bardzo obfity dla posiadaczy złotych abonamentów Xbox Live. W ramach usługi Games with Gold posiadacze konsol Xbox otrzymają cztery nowe gry, spośród których aż trzy to tytuły godne uwagi.

Zaczynamy tradycyjnie od konsoli Xbox One. Pierwszą z dwóch gier udostępnionych w kwietniu będzie The Witness (od 1 do 30 kwietnia). To bardzo chwalona, niezależna gra logiczna w otwartym świecie. Z perspektywy pierwszej osoby kierujemy bohaterem, który zwiedza śliczną, kolorową wyspę i rozwiązuje zagadki logiczne i środowiskowe. Fani główkowania będą mieli ręce pełne roboty – na rozwikłanie czeka blisko 500 łamigłówek. Autorem gry jest Jonathan Blow, jej premiera miała miejsce na początku 2016 na PS4 i kilka miesięcy później na pozostałych platformach, w tym Xbox One.

Drugą grą będzie Assassin’s Creed Syndicate (od 16 kwietnia do 15 maja). Cóż, już jakiś czas temu postanowiłem, że nie będę kupował gier Ubisoftu, bo prędzej czy później pojawią się one w Games with Gold. Kwiecień po raz kolejny udowodni, że podjąłem słuszną decyzję. Syndicate od dłuższego czasu było na moim radarze. Chociaż często wspominam, że sparzyłem się grami z otwartym światem od Ubisoftu, akurat tej odsłonie Assassin’s Creed chciałem dać szansę. A to ze względu na bliskie memu sercu miejsce, w którym rozgrywa się akcja – a jest nim wiktoriański Londyn. Tak się też składa, że ostatnim moim Assassinem było Unity (wciąż jedna z najpiękniejszych gier tej generacji), a więc Syndicate pozwoli mi niejako kontynuować tam, gdzie zatrzymałem się lata temu.

Na Xbox 360 siłą rzeczy jest trochę gorzej, ale i tak nie fatalnie. Pierwszą grą będzie Cars 2: The Video Game (od 1 do 15 kwietnia). Jam sam tytuł wskazuje, jest to samochodówka, będąca jednocześnie adaptacją filmu Auta 2 studia Pixar. Na grę nie warto byłoby zwrócić szczególnej uwagi gdyby nie jeden drobny fakt – oferuje ona możliwość wspólnej zabawy nawet czterem graczom na podzielonym ekranie.

Drugą grą będzie Dead Space 2 (od 16 do 30 kwietnia) – druga część popularnego survival horroru w konwencji strzelaniny trzecioosobowej. Przez wielu fanów serii uważana za najlepszą odsłonę, chwalona zwłaszcza za bardziej niż w pierwszej części oryginalne projekty poziomów. Każdy fan gatunku z pewnością powinien dać jej szansę, o ile jeszcze nie miał ku temu okazji.

Tradycyjnie, obie gry z X360 zadziałają bez problemu także na konsoli Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.