Overcooked

Games with Gold na październik 2018

Po nieco spokojnym wrześniu, oferta Games with Gold na październik to powrót do dobrej formy tego serwisu. Pośród gier, które posiadacze złotych abonamentów Xbox Live otrzymają za darmo, znajduje się m.in. jedna z najlepszych gier kooperacyjnych, jakie kiedykolwiek stworzono.

Ową grą jest Overcooked na Xbox One (dostępna do pobrania od 1 do 31 października). To genialna w swej prostocie gra nawet dla 4 graczy na jednej konsoli, w której wcielamy się w kucharzy starających się opanować chaos w bardzo nietypowych kuchniach. Zadaniem naszych pociesznych bohaterów jest siekanie, gotowanie, smażenie, podawanie i mycie talerzy, a to wszystko pod presją nieubłaganie upływającego czasu i innych wymyślnych przeszkadzaczy, typu ruchome elementy kuchni, pożary czy gryzonie podkradające składniki. Polecam absolutnie każdemu kto ma z kim grać! Zacierałbym rączki gdyby nie to, że już dawno wycalakowałem wszystkie kuchnie na 3 gwiazdki i następna w kolejce po napiwek jest już “dwójeczka”.

W drugiej połowie miesiąca udostępniony zostanie Victor Vran (od 16 października do 15 listopada). To gra akcji z elementami RPG, których w ofercie Games with Gold było już kilka i na pierwszy rzut oka ten tytuł niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ale ponieważ prawie każda gra jest zabawniejsza, gdy gramy z przyjaciółmi, być może warto dać jej szansę w trybie kooperacji.

Na Xbox 360 otrzymamy dwie gry, które dziś można śmiało nazwać klasykami tej platformy. Pierwszą z nich będzie Stuntman: Ignition (od 1 do 15 października) – nietypowa samochodówka, która pamięta czasy początków poprzedniej generacji. Z tego powodu graficznie z pewnością nikomu nie zaimponuje, ale nadal zaintrygować może nietypowa rozgrywka. Próżno szukać jakiejkolwiek gry, która pozwalałaby nam wcielić się w rolę filmowego kaskadera i stawiała przed nami zadania “odegrania” coraz bardziej wymyślnych, ryzykownych scen przy użyciu wszelkiej maści pojazdów.


AKTUALIZACJA: okazało się, że gra Stuntman: Ignition w wersji cyfrowej jest w Polsce niedostępna. Z tego powodu w październikowym Games with Gold wyjątkowo zastąpi ją inna gra – Ms. Splosion Man. Jest to klasyczna platformówka o nieco nietypowej mechanice rozgrywki: bohaterką poruszamy “wybuchając” ją, a siła odrzutu wyrzuca ją w miejsce, do którego chcemy się dostać. W Stuntmana nadal powinno dać się zagrać, robiąc użytek z faktu, że jest wstecznie kompatybilny – wystarczy nabyć fizyczną kopię gry i umieścić ją w napędzie konsoli Xbox One.


Jeszcze starszym tytułem jest Hitman: Blood Money (od 16 do 31 października) – pierwsza na konsolach ówczesnej generacji i zarazem czwarta w ogóle odsłona przygód Agenta 47. Najnowsza odsłona Hitmana wciągnęła mnie kolosalnie dzięki uprzejmości serwisu Xbox Game Pass. Nie najgorzej bawiłem się także przy poprzedniej części Hitman: Absolution, kusi mnie więc, by poznać lepiej historię tej kultowej serii.

Tradycyjnie, obie gry z X360 zadziałają także na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.