Gone Home

Games with Gold na październik 2017

Wrzesień był bardzo przyzwoitym miesiącem dla posiadaczy konsol Xbox i złotych abonamentów Xbox Live. Październik może nie przedstawia się aż tak ekscytująco, ale mimo wszystko każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w poniższym zestawie darmowych gier.

Na Xbox One, pierwszą grą będzie Gone Home (od 1 do 31 października) – pierwszoosobowa przygodówka w której po roku nieobecności wracamy do rodzinnego domu, który okazuje się pusty. Na podstawie pozostawionych przedmiotów i informacji musimy rozwikłać zagadkę zniknięcia naszej rodziny. Dodatkowego smaczku tytułowi dodaje fakt, że akcja rozgrywa się w połowie lat 90-tych i każdemu, kto miał okazję dorastać w tej dekadzie z pewnością zakręci się łezka w oku od licznych odwołań do popkultury tej epoki. Gra ta była na mojej liście i czekałem na odpowiedni moment i wyprzedaż, ale jak widać czasem warto być cierpliwym.

Drugim tytułem będzie The Turing Test (od 16 października do 15 listopada) – pierwszoosobowa gra logiczna, korzystająca pełnymi garściami z tytułów pokroju Portal. Jako inżynier pracujący na stacji kosmicznej na jednym z księżyców Jupitera, naszym zadaniem jest rozwiązywanie przestrzennych zagadek logicznych, umożliwiających otwarcie drzwi i przedostanie się do kolejnego pomieszczenia.

Na Xbox 360, pierwszą grą będzie Rayman 3 HD (od 1 do 15 października) – odświeżona wersja klasycznej trójwymiarowej platformówki, która ukazała się pierwotnie w 2003 roku na oryginalnego Xboksa, Playstation 2 i GameCube. Z jednej strony to stareńki tytuł, na który ciężko będzie patrzeć osobom rozpieszczonym współczesnymi produkcjami. Z drugiej strony gatunek platformówek 3D jest jakby na wymarciu i z pewnością będzie to gratka dla jego fanów w oczekiwaniu na Super Lucky’s Tale.

Znajdzie się też coś dla fanów strzelania, drugą grą bowiem będzie Medal of Honor: Airborne, licząca już 10 lat odsłona tej pierwszoosobowej strzelanki osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Nowością wówczas była możliwość wyboru miejsca desantu spadochronowego na otwartej mapie gry i wyboru misji.

Jak zwykle, wszystkie gry z X360 będą także grywalne na Xbox One, dzięki świetnie działającej kompatybilności wstecznej.