Najciekawsze premiery sierpnia

Przed nami drugi miesiąc tzw. wakacyjnej posuchy, ale podobnie jak w lipcu, także w sierpniu ukaże się kilka interesujących tytułów, którym warto przyjrzeć się bliżej.

2 sierpnia – Batman: The Telltale Series – Episode 1: Realm of Shadows
Xbox One, Playstation 4, PC

Pierwszy odcinek nowej epizodycznej przygodówki od Telltale trafi do nas już 2 sierpnia. Odkąd ukończyłem rewelacyjne The Wolf Among Us, udostępnione w ramach Games with Gold w kwietniu, byłem niezmiernie ciekaw jak poradziliby sobie twórcy z tak popularnym, a zarazem trudnym bohaterem, jakim jest Batman. Z pewnością trzeba będzie najpierw przyzwyczaić się do postaci ukazanych w nieco inny sposób niż ten znany z kanonu, z drugiej strony estetyka w grze Telltale jest znacznie bliższa naturalnemu środowisku Batmana, jakim są komiksy, niż chociażby ta zastosowana w grach z serii Arkham. Na pewno zaliczę cały sezon, bo Telltale najlepiej radzi sobie właśnie z komiksowymi adaptacjami, co udowodnili nie tylko przy The Wolf Among Us, ale także przede wszystkim dwóch sezonach The Walking Dead.

19 sierpnia – F1 2016
Xbox One, Playstation 4, PC

Weteranom cyfrowej motoryzacji, Codemasters, wreszcie udało się wyjechać na prostą. Po udanym i ciepło przyjętym DiRT Rally, pora na kolejną edycję serii F1, tym razem w pełni czerpiącą z możliwości oferowanych przez współczesne konsole. W zupełnie nowym trybie kariery konieczna będzie ścisła współpraca z pracującymi dla nas członkami zespołu, których realistyczne zachowanie zapewni technologia motion capture. Więcej na temat F1 2016 znajdziecie w naszej obszernej zapowiedzi.

23 sierpnia – Worms W.M.D
Xbox One, Playstation 4

Worms to jeden z nielicznych fenomenów świata gier lat 90-tych, który w niemal niezmienionej formie przetrwał i bawi do dziś. Z jednej strony, seria jest krytykowana za stagnację, a z drugiej strony każde bardziej radykalne nowości przyjmowane są niechętnie, a w konsekwencji twórcy wracają do klasycznej formy rozgrywki. Nie inaczej jest tym razem, kiedy po dwuwymiarowej rozgrywce w trójwymiarowej grafice Worms Battlegrounds, seria powraca do w pełni dwuwymiarowego, ręcznie malowanego wyglądu nasuwającego jak najbardziej słuszne skojarzenia z odsłonami Worms 2/Worms Armageddon/Worms World Party. Nawet słynna “ropa nindży” zachowywać ma się właśnie jak we wspomnianych częściach serii. Gdzieś tam na marginesie wspomnieć można o nowościach takich jak pojazdy czy budynki, w których można schować robaka. Nowe Wormsy to zawsze dobra wiadomość – do dziś nie stworzono lepszej gry do rywalizacji w multiplayerze!

26 sierpnia – Assetto Corsa
Xbox One, Playstation 4

Gatunek samochodówek zalicza ostatnimi czasy dziwnego rodzaju stagnację – brakuje odważnych, zwariowanych, zręcznościowych wyścigów, za to ciągle dostajemy kolejne tytuły ścigające się o miano najwierniejszej symulacji. Po wielu miesiącach oczekiwań na konsolach pojawi się wreszcie Assetto Corsa, tytuł już jakiś czas temu bardzo ciepło przyjęty przez rzesze pecetowych kierowców. Czy jednak potrzebny jest kolejny tego typu tytuł na platformach, na których całkiem nieźle poczynają sobie tuzy pokroju Forza Motorsport, Gran Turismo czy Project CARS? Ja obecnie z otwartymi ramionami przyjąłbym bardziej zręcznościową ścigałkę, opartą na zamkniętych, ale zróżnicowanych trasach, zamiast kolejną realistyczną symulację tudzież zręcznościówkę osadzoną w ogromnym, otwartym świecie. Mimo wszystko zerknę okiem na Assetto Corsa, ale szczerze wątpię, czy zdoła oderwać mnie od Forzy Motorsport 6.