Kup świąteczny sweter! To popkulturowy must-have na święta!

Bez jakiego gadżetu nie powinien, a wręcz nie może obyć się w święta popkulturowy freak? Ugly christmas sweater, w dosłownym tłumaczeniu brzydki świąteczny sweter, to ten element garderoby, który powinien mieć w szafie każdy fan anglosaskiej kultury wprost z małego ekranu. Nie masz jeszcze prezentów dla przyjaciół? Kup świąteczny sweter! To popkulturowy must-have na święta!


WERSJA 2018 – TUTAJ


Gdy my ubieramy się do wigilijnego stołu raczej odświętnie, w świąteczne dni chętniej sięgając po klasyczne rozwiązania, Anglicy i Amerykanie wyciągają z dna szafy rozciągnięte, niezbyt gustowne swetry i właśnie w nich spędzają Boże Narodzenie. Nie ma większego znaczenia, czy obchodzą je w słonecznej Kalifornii, w deszczowym Londynie, czy na Alasce.

Brzydki sweter wypada mieć, trzeba założyć.

Moda na ugly christmas sweater, jak moda na wszystko, co anglosaskie zawitała do Polski. I to nie w tym roku, chociaż z roku na rok gustownych sweterków w sieciówkach (i nie tylko) można zobaczyć coraz więcej. A i ludzi chodzących w nich do szkoły, po ulicach, a nawet do pracy (w której nie jest wymagany bardziej neutralny image) też da się spotkać. Gdzie kupić taki sweter? Oto mała, podręczna lista przykładowych swetrów. Jeszcze nie jest za późno, żeby dołączyć do ugly christmas sweater team!

sweter

Można je kupić tutaj: 1 | 2 | 3

sweter-1

Można je kupić tutaj: 1 | 2 | 3

Skąd się wzięły ugly christmas sweaters?  Zakorzeniły się w anglojęzycznych filmach i serialach, a początkowo widywano je na torsach angielskich prezenterów telewizyjnych. To oni, do końca nie wiadomo dlaczego, zaczęli występować w swoich programach ubrani w swetry ze świątecznymi motywami. Potem wymyślono ugly christmas sweater parties. Każdy z zaproszonych gości musiał zjawić się w tymże ubraniu i najlepiej, żeby było ono, jak najbardziej odjechane. Cokolwiek to znaczy!

Współcześnie trudno wyobrazić sobie świąteczny odcinek zagranicznego serialu, lub świąteczny film, bez bohaterów ubranych w śliczne sweterki. A większość z nich wydaje się nie być z powodu ich noszenia szczególnie zadowolona. Dlaczego? Trzeba mieć jaja, żeby dać się w taki przecudnej urody sweterek ubrać! Kilka znamienitych przykładów: