ODKRYWAMY: Kim jest Rachel Platten?

Amerykanka jest idealnym przykładem artystki, która przez lata szukała swojego miejsca w przemyśle muzycznym. Dziś, będąc po 30-ce, udowadnia, że zawsze trzeba wierzyć w siebie, starać się spełniać swoje marzenia i nie pozwolić sobie na zwątpienia. Jedną piosenką, o wdzięcznym tytule Fight Song zdominowała amerykański iTunes i zgarnęła wymarzoną platynową płytę. Kim jest Rachel Platten?

Ma na swoim koncie dwie studyjne płyty, piosenki, które nie raz gościły w amerykańskich serialach i jeden singiel, który nie chce opuścić pierwszej piątki iTunes w Stanach Zjednoczonych. Wydany w maju 2015 roku singiel Fight Song jest wręcz perfekcyjnym ruchem Columbia Records, wytwórni z którą po latach poszukiwań ma szansę nawiązać owocną i długoletnią współpracę.

Milion w chwilę

Tylko w Stanach Zjednoczonych Fight Song znalazło ponad milion nabywców. Pomocne w tak dużym sukcesie były wszelakie produkcje, w których wykorzystano utwór, m.in. jeden z odcinków serialu Pretty Little Liars, zwiastunach nowego sezonu Revenge oraz reklama samochodów marki Ford. To wszystko sprawiło, że Platten zauważyły rozgłośnie radiowe. Utwór nie dotarł do #1 miejscach Billboard Hot 100, ale #8 miejsce to ogromny sukces, a popularność singla zdaje się nie maleć.

Przyjemna, popowa, ale przesycona elektroniką piosenka brzmi naprawdę świetnie. Do tego dopracowany teledysk – kręcony aż cztery dni – oraz sympatyczna barwa głosu Rachel. Tak brzmi przepis na sukces, ale to tylko brzmi tak banalnie. W rzeczywistości mogło przecież pójść gorzej.

Przyszłość czeka

Gdy akurat nie koncertuje wspólnie z Colbie Caillat i Christina Perri, przebywa w studio nagraniowym i pod okiem producentów zatrudnionych przez Columbia Records pracuje nad drugą solową płytą. Drugą, bo wydany w 2003 roku krążek Trust in Me oficjalnie traktuje, jako zlepek rozmaitych nagrań demo.

Czy dla 34-letniej, obdarzonej piękną barwą głosu Rachel znajdzie się miejsce na amerykańskim rynku muzycznym? Cztery lata temu wydawało się, że singiel 1,000 Ships otworzy przed nią drzwi do większego zainteresowania jej muzyką. Piosenka dotarła do #24 miejsca Adult Top 40 tworzonej przez Billboard, ale płyta Be Here przepadła w tłumie innych wydawnictw. Czy tym razem, z pomocą speców od wizerunku, marketingu i promocji, sytuacja będzie inna? Odpowiedź na to pytanie mamy poznać jeszcze w tym roku… Przedsmak tego, jak może brzmieć jej nowa płyta można znaleźć na YouTube, gdzie przy okazji premiery epki Fight Song udostępniono trzy wersji audio. Wspomniane przez nią inspiracje twórczością Katy Perry i One Republic słychać tam jeszcze wyraźniej niż na opisywanym tutaj singlu.

Kim jest Rachel Platten?

Marzycielką, która napisała przebój pragnąc podnieść samą siebie na duchu i przekonać do tego, że o marzenia warto walczyć. Wywalczyła sobie dobre miejsca na listach przebojów, obecność w radiu i zainteresowanie ludzi. Wywalczyła nawet krótki udział w najchętniej uczęszczanej trasie koncertowej w USA – jej Fight Song rozbrzmiało podczas The 1989 World Tour. Co będzie dalej? Zapowiada się obiecująco i oby na jednym hicie się nie skończyło. Congratulations, Rachel, got what you wanted, your winning now…