Materiały prasowe

Muzyczne szorty #74: Musiałowski i Wieniawa, Swift i Morris, Abrams i Blanco

Marcowe Muzyczne szorty mówią, że trzeci miesiąc 2021 przebiegał nieszczególnie owocnie, jeśli patrzeć na singlowe premiery. Duża w tym zasługa, bo o winie przecież trudno mówić, kilku premier płytowych, które wypełniły kalendarz. Koniec miesiąca przyniósł jednak trzy nowości, o których muszę napisać. Zwłaszcza o jednej, która wielu mogła zaskoczyć, ale wielu też bardzo ucieszyła. W tej drugiej grupie jestem ja. Kto jest bohaterem Muzycznych szortów #74?

Tak się składa, że wszystkie trzy piosenki to duety. Jeden jest zupełnie niezwiązany z premierą pełnej płyty, drugi znajdzie się na specyficznej reedycji, a trzeci jest częścią wydanego właśnie albumu. Posłuchajcie nowości od Macieja Musiałowskiego i Julii Wieniawy, Taylor Swift i Maren Morris oraz Gracie Abrams i Benny Blanco.

Maciej Musiałowski & Julia Wieniawa – Zabierz tę miłość

Pisząc o Zabierz tę miłość powinnam pewnie zacząć od informacji, że to muzyczny debiut Macieja Musiałowskiego lub że piosenka powstała w ramach promocji słuchowiska Random dostępnego m.in. na Storytel. Napiszę jednak, że wreszcie nastał ten dzień, w którym Maciej wypuszcza coś, co mam nadzieję niebawem będzie można nazwać wstępem do szerszej muzycznej aktywności. Ileż to już lat minęło, odkąd Musiałowski pokazał, że ma coś do powiedzenia nie tylko aktorsko? Nieco odwrotnie jest w przypadku Julii Wieniawy, która nieustannie musi udowadniać, że byłaby dobrą wokalistką, gdyby zrezygnowała z aktorstwa lub odstawiła je na boczny tor. Trochę niespodziewanie, choć zależy, z jakiej strony spojrzeć, Maciej i Julia stworzyli jeden z najpiękniejszych duetów na polskim rynku muzycznym od kilku lat.

Autorem słów do Zabierz tę miłość jest Maciej, który jest też współautorem kompozycji. Pomagali mu w tym Magdalena Laskowska, Stanisław Słowiński i Wojtek Urbański.

Taylor Swift feat. Maren Morris – You All Over Me

Stało się dokładnie to, czego się obawiałam po premierze folklore, evermore i informacji, że na horyzoncie czai się premiera autorskiej wersji Fearless. Premiery nowości od Taylor Swift przestały mnie cieszyć i ekscytować. Wiem już, że zawsze będzie na poziomie i dokładnie tak jest. W piątek Taylor udostępniła niewydany wcześniej utwór You All Over Me napisany w trakcie prac nad wydanym albumem Fearless z 2008 roku. Teraz piosenka doczekała się gościnnego udział Maren Morris i zapowiada Fearless (Taylor’s Version), który ukaże się już 9 kwietnia. Klimat Fearless zdecydowanie czuć, więc piosenka powinna być wielką przyjemnością dla fanów brzmienia tamtego materiału. Premiery “odrzutów” to zawsze większa frajda dla wiernych fanów niż postronnych obserwatorów, ale jako fanka tamtej płyty mam wrażenie, że You All Over Me docenię dopiero w zestawieniu z pozostałymi 25-ma utworami.

Benny Blanco & Gracie Abrams – Unlearn

Przeurocza Gracie Abrams, której EPki minor intensywnie słuchałam kilka miesięcy temu połączyła siły z Benny Blanco i wspólnie stworzyli singiel Unlearn. Piosenka trafiła na płytę Friends Keep Secrets 2, najnowszy krążku Blanco, który ukazał się w piątek. Wydawnictwo przepełnione jest wielkimi nazwiskami, od Justina Biebera, przez Halsey, na Brendonie Urie kończąc, ale liczę, że kompozycja z Gracie przypadnie do gustu tym, którzy lubują się w takich delikatnych, nostalgicznych i dziewczęcych dźwiękach. To idealna okazja, żeby poznać utalentowane dziecko utalentowanych rodziców.