Materiały prasowe

Muzyczne szorty #110: Within Temptation i Julien Baker

Bardzo miłe muzyczne premiery w tych Muzycznych szortach. Z jednej strony mocne, ale też elektroniczne uderzenie od Within Temptation. Z drugiej subtelne, emocjonalne spojrzenie na świat oczami Julien Baker. Naprawdę obiecująco zaczyna się lipiec!

Within Temptation – Don’t Pray For Me

Od dwóch lat Within Temptation wytrwale trzymają się tego, co zapowiadali – skupiają się na wydawaniu singli, a na płytę przyjdzie czas. Ta ma się ukazać w przyszłym roku, a już teraz grupa przygotowuje sobie grunt pod indywidualną trasę koncertową grając w Europie z Iron Maiden i Evanescence. Podczas koncertów nie powinno zabraknąć najnowszej propozycji od Holendrów, wydanego w tym tygodniu Don’t Pray For Me.

Nie jest to najlepsza piosenka w dyskografii grupy, ale do mnie przemawia bardziej niż wiele z niedawnych singli. Zaczęłam nawet optymistycznie spoglądać w kierunku nowego albumu. Myślę, że tzw. starych fanów Within Temptation Don’t Pray For Me muzycznie nie zachwyci, wokalnie Sharon też nie jest już tak sprawna, ale tych, którzy trwają przy grupie mimo zmian, rozwoju, eksperymentów, ten singiel ucieszy.

Julien Baker – Guthrie

Miła niespodzianka od Julien Baker! Wciąż chętnie wracam do albumu Little Oblivions, ale przestałam regularnie śledzić poczynania Julien. Tymczasem okazuje się, że dosłownie na dniach ukaże się coś na kształt reedycji albumu. Na 21 lipca zapowiedziano premierę niewydanych do tej pory kompozycji z ostatniego albumu, zamkniętych na skromnej EP-ce, której zapowiedzią jest opublikowana właśnie kompozycja Guthrie. Na wydawnictwie będzie można znaleźć też Vanishing Point i Mental Math. Czekam!