medleyland.pl

Monthly na listopad 2018

Każdy koniec miesiąca oznacza publikację Monthly. Przez miesiąc zapisuję ciekawostki, dodaję do nich te wydarzenia z mijającego miesiąca, o których chciałabym przypomnieć lub na które chciałabym zwrócić uwagę. Czasami odsyłam Was do tekstów, które opublikowałam w ciągu ostatnich trzydziestu dni. Monthly na listopad to zbiór ciekawostek, ale też informacja dla mnie, że to już przedostatnie Monthly w tym roku!

Trochę trudno mi uwierzyć, że rok 2018 się kończy, ale też cieszę się na 2019 i wszystkie plany, jakie wiążę z tym rokiem. Ok, na podsumowania przyjdzie jeszcze czas! Na razie mamy listopad, ostatni dzień, ale nadal listopad, więc zajmijmy się tym, co w popkulturze wydarzyło się w listopadzie 2018 roku.

Akcja reaktywacja, czyli Spice Girls jednak wracają!

Reaktywacja Spice Girls stała się tak często powracającym tematem, że tylko nieliczni śledzili go uważnie. Ile lat można wysłuchiwać, że cztery Spicetki chciałyby znów wspólnie popracować, a jedna zupełnie nie ma na to ochoty? Pewnego rodzaju zaskoczeniem było więc ogłoszenie z początku listopada, gdy okładki brytyjskich gazet i nagłówki światowych portali muzycznych (a nawet informacyjnych) obiegła informacja, że oto marzenia wielu się ziściły. Spice Girls ogłosiły pierwszą od wielu lat wspólną trasę koncertową!

Melanie Brown, Emma Bunton, Geri Horner i Melanie Chisholm wyruszają latem 2019 roku w trasę koncertową po największych stadionach w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie ich występami, choć te mają się odbyć bez udziału Victorii Beckham, która od lat powtarzała, że nie jest zainteresowana powrotem do muzyki, cieszą się tak dużym zainteresowaniem że tylko kwestią czasu jest duża, europejska trasa koncertowa. Myślicie, że nasz Narodowy jest gotowy na ugoszczenie Pań?

TVN sięga po minimum dwa stare formaty. Czy Big Brother w 2019 roku to jeszcze hit?

Będąc w temacie reaktywacji nie mogę nie wspomnieć o trzech małych szokach, które przeżyłam czytając, jakie trzy produkcje mają szansę wrócić na telewizyjną antenę w 2019 roku. Zawsze, dosłownie zawsze, gdy wydaje mi się, że nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć, okazuje się, że gdzieś na dnie szafy leży jeszcze jakiś nieodgrzany kotlet, który można wsadzić do mikrofalówki.

Gruchnęła wieść, że stacja TVN przywraca Big Brothera. Reality show wróci na antenę po jedenastu latach przerwy i trafi do oferty TVN7. Niby nie trzeba daleko szukać, żeby znaleźć na antenie TVNu formaty, które powróciły po latach – wystarczy spojrzeć na teleturniej Milionerzy, którzy wskrzeszano nie raz, ale to ostatnie wskrzeszenie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Do listy powracających produkcji ma dołączyć też serial Odwróceni, a być może i BrzydUla, bo nad jej drugą częścią właśnie trwają prace. Więcej o powrocie Big Brothera można przeczytać tutaj. O BrzydUli pisałam natomiast na Facebooku.

Czy Big Brother w 2019 roku to jeszcze hit? Nie mam wątpliwości, że znajdzie się pokaźne grono telewidzów, którzy będą śledzić losy osób zamkniętych w domu, pod czujnym okiem Wielkiego Brata, ale prywatnie jestem negatywnie zaskoczona tymi doniesieniami i faktem, że TVN w ogóle chce wrócić z tym formatem.

Marcelina wyrusza w trasę koncertową!

Przyznaję, że obawiałam się, że trasa koncertowa promująca nowy studyjny album Marceliny ominie Poznań. Pamiętam dzień, w którym ogłoszono pierwsze daty koncertów i moje rozczarowanie na myśl o tym, że jedyną opcją, aby pójść na jej koncert może być znowu występ na Spring Break. Oczywiście Spring Break jako impreza sama w sobie to świetne wydarzenie, i dobrze jest brać w nim udział, ale własny koncert to jednak coś innego. Moje plany koncertowe na 2019 nie są na razie specjalnie obfite, ale Marcelina wpadła do zacnego zagranicznego grona. Jak na razie jest jedną Polką, w ogóle jednym polskim artystą, którego planuję zobaczyć na żywo w 2019. Pełna lista koncertów Marceliny jest dostępne tutaj.

Koncert Dawida i krótka przerwa od koncertowych wrażeń

W listopadzie ograniczyłam koncertowe wrażenia do minimum, zaczynając je koncertem Dawida Podsiadło we wrocławskiej Hali Stulecia i na tym koncercie kończąc. Relację z Małomiasteczkowej Trasy publikowałam tutaj. Mogę tylko powiedzieć, że będzie mi miło, jeśli ją przeczytacie! Na zachętę wrzucam cytat z samej siebie, z tej relacji:

To kluczowe pytanie, na które muszę odpowiedzieć. Czy Dawid nadal idzie w dobrą stronę? Czy były fale? Czy nie ma fal? Nie będę budować sztucznego napięcia i od razu odpowiem, że tak. Dawid idzie w dobrą stronę i były fale. Na tym mogłaby się zakończyć ta relacja, ale jest jeszcze całe mnóstwo rzeczy, o których warto opowiedzieć!

Kolejna rodzina wydaje wspólny album. Tym razem Markowscy!

Pamiętacie album Zaklęty krąg Cugowskich, o którym pisałam z samych superlatywach? Niedawno ukazała się koncertowa wersja tej płyty, ale co ciekawsze, pojawił się też pierwszy singiel ze wspólnej płyty Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego! Pierwszy singiel mnie nie zachwycił, pozostawił duży niedosyt, a nawet odniosłam wrażenie, że nie zdążył się na dobre rozkręcić, a już się skończył. Mimo to jestem bardzo ciekawa efektów ich wspólnej pracy, całej tej płyty i trasy koncertowej, która wiem, że będzie. Płyta ma się ukazać na początku przyszłego roku. Jej zapowiedź, w postaci singla Na szczycie, poniżej.

Agnieszka Chylińska w bardzo szczerym wywiadzie

W Monthly na październik napisałam kilka słów o nowej studyjnej płycie Agnieszki Chylińskiej. Album Pink Punk do dzisiaj, mimo upływu miesiąca, nie został przeze mnie wysłuchany w całości. Wiem, że kiedyś się to zmieni, ale na razie nie znalazłam w sobie siły, i odwagi, żeby się z nim zmierzyć. W zamian obejrzałam niespełna półgodzinny wywiad z Agnieszką. Myślę, że osoby śledzące nowinki muzyczne, przeglądające social media zdążyły się już zetknąć z tym materiałem.

Jest to niezwykle szczera, momentami przejmująca, a całościowo wzruszająca i dająca do myślenia rozmowa, jaką z Agnieszką przeprowadzili Kuba Wojewódzki, Marcin Prokop i Edward Miszczak. Pytają ją o teraźniejszość i przeszłość, o wspomnienia i marzenia, o emocje, doświadczenia. Odsłaniają Agnieszkę nieznaną słuchaczowi, pokazują materiał zawarty na Pink Punk z innej strony. Obejrzyj, jeśli jeszcze nie oglądałeś.

Zapowiedź nowego Króla Lwa

Okazjonalnie zdarza mi się oglądać zwiastuny współczesnych bajek, najczęściej w sytuacji kinowej, gdy czekam na seans filmu z definicji przeznaczonego dla młodego widza. Wtedy, praktycznie zawsze, ogarnia mnie dziwne przekonanie, że w bardzo dziwną stronę zmierzają opowieści dla najmłodszych. Postaci są jakieś takie niekształtne, historie jakieś takie mdłe, a obrazy tak kolorowe, że po chwili kręci się w głowie. I tutaj z pomocą przychodzą produkcję Disneya. Właśnie pokazano zwiastun Króla Lwa, w którym zachwyca mnie dosłownie wszystko. Z sentymentem myślę o starej wersji filmu, o tej kultowej scenie podnoszenia małego lwa ku górze, ale najnowszy zwiastun ma w sobie tyle uroku, że z przyjemnością wybiorę się do kina. Pod warunkiem, że będzie dostępna wersja bez dubbingu…

IKEA, przyda się i Black Friday

Jak się macie po Black Friday i Cyber Monday? Mam nadzieję, że udało się Wam wybrnąć z tego dnia bez szwanku i nie dać się nabrać na okazje, które w rzeczywistości były pseudookazjami. Wiecie, że w ubiegłym roku w Polsce rzeczywiste obniżki w Black Friday wynosiły średnio 5%? To daje do myślenia. W obliczu zniżkowego zamieszania, setek tysięcy wysłanych newsletterów zachęcających do zakupów, IKEA postawiła na kampanię alternatywną. Stworzyli kolekcję “przyda się”, której celem było uzmysłowienie klientom, że bardzo często nie potrzebują nowych mebli czy ozdobnych przedmiotów, bo mają całe szafy wypchane tym, co “kiedyś się przyda”.

Chciano też pokazać, że mamy w domu przedmioty, którym bardzo łatwo można dać drugie życie. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Znajdują się tam pomysły na odnowienie starych mebli lub wykorzystanie zabawek, które zalegają w szafach. Bardzo fajny pomysł!