Materiały prasowe

Muzyczne szorty #117: Linkin Park, Myslovitz, Tomasz Makowiecki

Połowa lutego za nami, a w serwisach streamingowych pojawiły się trzy nowości, które zwróciły moją uwagę. Przejście obojętnie obok nowego utworu zespołu Linkin Park nie wchodzi w grę, pominięcie nowości od Myslovitz również nie, a nowe kompozycje Tomka Makowieckiego zawsze przenoszą w przyjemny, oniryczny świat. Nic więc dziwnego, że Muzyczne szorty #117 to prezencja nowości właśnie od tych artystów.

Linkin Park – Lost

Od śmierci Chestera mija w tym roku sześć lat. Muzycy Linkin Park albo angażują się w solowe projekty, albo korzystają z rocznicowych okazji, żeby przypomnieć o kultowej grupie. W tym roku mija dwadzieścia lat od premiery albumu Meteora, co stało się pretekstem do naprawdę imponującego wznowienia wydawnictwa. Jego zapowiedzią jest singiel Lost, niewydany utwór pierwotnie zarejestrowany w 2002 roku, który uświadamia, jak wiele świetnych, z różnych powodów odrzuconych nagrań, ma w szufladach formacja. Premiera skłoniła mnie, i pewnie nie tylko mnie, do zastanawiania się, jak mogłoby brzmieć Linkin Park, gdyby samobójstwo Chestera nie przerwało kariery grupy. Mike Shinoda już kilkakrotnie zapewniał, że prędzej czy później grupa powróci na scenę. Po przesłuchaniu Lost nie wyobrażam sobie ich powrotu bez tak charakterystycznego wokalisty, ale czuję też, że jest w tym zespole tyle chęci do ponownego grania, że powrót jest jedynie kwestią czasu.

Singiel Lost zapowiada Meteora: 20th anniversary będzie złożona z 6 płyt CD i trzech płyt DVD. Na wydawnictwo trafią nieopublikowane wcześniej wersje demo lub te, które przez lata były wydawane w ramach fanklubowych dodatków oraz wersje koncertowe. Album ukaże się 7 kwietnia i będzie dostępny w kilku wersjach, w tym na winylu oraz w formie specjalnego boxa łączącego winyle i płyty CD/DVD.

Myslovitz – Wszystkie Narkotyki Świata

Zespół Myslovitz już od kilku miesięcy zapowiada premierę nowego studyjnego albumu – Wszystkie Narkotyki Świata, ale z każdym kolejnym singlem coraz lepiej słychać, że Panowie nareszcie złapali wiatr w żagle. Od lat, niestety niespecjalnie owocnie, walczą z wspomnieniem o Arturze Rojku. Nowy album raczej nie przekonana nieprzekonanych, że można kontynuować muzyczną historię zespołu bez jednego z założycieli, ale może pozwoli pokazać, że Myslovitz nie odcina kuponów? Singiel Wszystkie narkotyki świata to jak na razie najciekawsza propozycja z płyty, próba opisania współczesnego świata, wystawionego na pokaz i nastawionego na odnoszenie sukcesów. Muzycznie Jacek Kuderski przypomina, że lata lecą, a on wciąż umie komponować. Dokładnie tak, jak Przemek Myszor pisać teksty. Premiera płyty już 3 marca.

Tomasz Makowiecki – Warszawa Wschodnia

Tomasz Makowiecki chyba się nie spieszy z wydaniem nowej muzyki. W ubiegłym roku pozytywnie zaskoczył singlem Bardziej niż zwykle, kilka miesięcy temu oczarował wspólnie z Nosowską utworem Nie Ma Nas, a teraz wydaje Warszawę Wschodnią. Kolejną dobra kompozycję, która każę odpalić wydany wieki temu album MOIZM i zastanawiać się, kiedy wreszcie dostaniemy nowy album?