Muzyczne szorty #9: Amy Macdonald – Down By The Water

Amy Macdonald wraca z nowym singlem! Po czterech latach od wydania Life in a Beautiful Light Amy ogłosiła szczegóły swojego czwartego studyjnego albumu. Płytę odważnie zamieściliśmy na liście Albumów Wyczekiwanych w 2016 roku, zakładając że ukaże się w tym roku, ale jak widać będziemy mogli wrzucić ją też na listę tych wyczekiwanych w 2017. Album Under Stars trafi do sprzedaży 17 lutego 2017 roku.

Ostatnie dni dość intensywnie upływały nam pod znakiem muzyki Amy. Najpierw był malutki koncert w Londynie, z którego relację opublikujemy niebawem, a potem planowanie kolejnego, tym razem kwietniowego. Było więc bardziej niż pewne, że do tego czasu Amy wyda już nowy krążek. Z resztą podczas maleńkiej trasy po Wielkiej Brytanii grała już kilka nowych utworów.

Pośród nich singiel Down By The Water

Najpierw odbyła się radiowa premiera piosenki, później Macdonald wykonała ją na żywo podczas krótkiego streamu na Facebooku, a o północy akustyczna wersja piosenki trafiła na Spotify. Podkreślenie, że jest to wersja akustyczna to w gruncie rzeczy formalność, bo studyjna, radiowa wersja Down By The Water również nie jest daleka od… akustycznej.

Gdy się długo na coś czeka to najczęściej dochodzi się do momentu, w którym poziom oczekiwań niebezpiecznie przekracza granicę “zbyt wygórowane.” Słuchając Down By The Water mam to bardzo przyjemne, i w sumie rzadko mi się przytrafiające, poczucie niedosytu. Chce więcej! Już, zaraz.

Pewnie dlatego, że ta piosenka pokazuje tą spokojniejszą, liryczniejszą wersję Amy, która mimo grania na gitarze akustycznej potrafi pokazać pazur. W spokoju czekam więc na ten pazur licząc, że pośród 10 pozostałych piosenek go znajdę. A jeśli mi się to nie uda to nie szkodzi. Warto było czekać na powrót Amy i miło móc posłuchać Down By The Water.