Piękne Złamane Serca

SponsoredWydawnictwo Insignis

Minął już ponad miesiąc od ostatniego tekstu poświęconego książce. Przez ten czas czytałam całkiem sporo, głównie książek o marketingu, brandingu i fanach. Lektury niezbyt fascynujące pod względem akcji i ich szokujących zwrotów, za to pełne interesujących przykładów i dające solidną dawkę przydatnej wiedzy. Przyszedł jednak ten czas, w którym zaczęłam szukać książki lekkiej, nienaszpikowanej wiedzą i dzięki temu idealnej do odpoczynku. Takiej, którą przyjemnie, szybko się czyta i nie jest diabelnie wymagająca.

Kiedyś oglądałam cykl My Book Club Picks Zoelli, ale w pewnym momencie przestałam. Cały cykl jest prowadzony jest przy współpracy z WHSmith, takim powiedźmy angielskim Empikem. Zoe wybiera książki, opowiada o nich i dostaje za to wynagrodzenie. Nie kryje się z tym, ale ja w pewnym momencie doszłam do wniosku, że chyba nie wierzę już w jej recenzje. 10 książek na odcinek, trochę dużo. Po drugie większości z nich i tak u nas nie było, więc nie mogłam sprawdzić, na ile to co Zoella opowiada jest prawdziwe i na ile ja się z zgadzam z jej zdaniem. Sprowadzenie ich zza granicy niezbyt mi się uśmiechało.

W jej cyklu, całkiem na początku, znalazła się książka Sary Barnard zatytułowana Beautiful Broken Things. Zwróciłam na nią uwagę z powodu okładki – wyglądała, jak gustowna kartka z życzeniami na różne okazje. Kilka dni temu napisało do mnie wydawnictwo Insignis z informacją, że…

Beautiful Broken Things ukaże się w Polsce pod tytułem Piękne Złamane Serca. Książka trafi do księgarni 5 lipca. I to z polską wersją tej ładnej okładki!

Wreszcie będę się mogła przekonać, czy ta książka faktycznie jest warta sukcesu, jaki odniosła na Wyspach. Nie chodzi o recenzję Zoelii, a o tą, którą wystawił tej książce Guardian. Napisano, że zaskakująca, głęboka… Piękne Złamane Serca to jest książka dla nastolatek, dla młodzieży. To historia prawdziwej, głębokiej przyjaźni między nastolatkami. Przyjaźni naznaczonej bólem i rozdarciem.

Może się to wydawać klasyczne, taka teenage drama. Takich książek jest pewnie sporo. Wiele jest też na rynku książek podobnych do 13 Reasons Why, książki do której Netflix nakręcił jeden ze swoich najpopularniejszych i najgłośniejszych seriali ostatnich miesięcy. Historię dziewczyny, która popełniła samobójstwo a uzasadnienie tego czynu zapisała w postaci monologu na 13 kasetach. Na razie nie chce mówić, że ktoś mógłby chcieć też zekranizować książkę Sary, ale nigdy nic nie wiadomo!

Kim są bohaterki Pięknych złamanych serc?

To opowieść o Caddie, Rosie i Suzanne – bohaterkach tak różnych, że właśnie to je do siebie zbliża. Suzanne wkracza w życie dwóch pozostałych dziewcząt dość niespodziewanie – i niemal od razu okazuje się, że ta piękna dziewczyna o smutnych oczach skrywa jakąś tajemnicę. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość zaczyna wymykać się spod kontroli. Caddy, dotąd spokojna uczennica prywatnej szkoły, zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran okazują się dużo bardziej bolesne, niż spodziewa się którakolwiek z dziewczyn.

Pamiętajcie, książka ukaże się 5 lipca. Za jakiś czas dam Wam znać, czy warta tych wszystkich miłych słów! 🙂