Materiały prasowe

6 Najlepszych Piosenek Kelly Clarkson

Regularnie kuszona niesłabnącą popularnością tekstu 10 Najlepszych Piosenek Twenty One Pilots uznałam, że warto pociągnąć temat i wybrać kilka najlepszych utworów innego artysty. Padło na Kelly Clarkson, na której muzyczny powrót w tym roku naprawdę liczę. Na piękne melodie i szczere emocje.

Muszę przyznać, że z płytami Kelly jest u mnie różnie – żadna nie podoba mi się w całości, a jednocześnie po każdą kolejną sięgam z dużymi nadziejami. Być może to dlatego, że Kelly ma niesamowity wokal i nawet śmieszne popowe melodyjki brzmią z nim przyjemniej. Potrafi przekazać piękne emocje. Oto 6 Najlepszych Piosenek Kelly Clarkson wybranych bardzo subiektywnie, a kolejność nie ma większego znaczenia.

1. Sober

Czekałam na premierę albumu My December. Pamiętam nawet, że jakiś czas po ukazaniu się płyty przyglądałam się jej w sklepie muzycznym, ale do dziś jej nie kupiłam. Powód był taki, że poza fenomenalną piosenką Sober nie znalazłam tam zbyt wiele równie fenomenalnych kompozycji. Być może winne jest temu tak bardzo emocjonalne Sober? Nie wiem, czy tak miewacie, ale czasami słuchając płyty trafia się na jeden, naprawdę genialny utwór i człowiek już z nim zostaje, ignorując resztę.

2. Hear Me

Lubię album Breakaway i gdybym miała wskazać ten jeden jedyny krążek Kelly, który podoba mi się najbardziej to padłoby właśnie na ten. Ten album bardzo ciekawie, od strony brzmieniowej, pokazuje w jaką stronę w latach 2003-2005 szła muzyka popowa. Hear Me jest zdecydowanie moją ulubioną piosenkę z tego albumu. Po Sober to chyba nic dziwnego, prawda?

3. Behind These Hazel Eyes

Drugą piosenką z albumu Breakaway, do której chętnie wracam jest Behind These Hazel Eyes. Gdy przypomnę sobie, że napisali ją Max Martin i Dr. Luke to jestem im bardzo wdzięczna, że kiedyś potrafili pisać piosenki, w których Kelly mogła pochwalić się swoimi zdolnościami, a nie musiała ich wplatać w chwytliwe melodyjki, ukrywać i chować. Swego czasu regularnie trafiłam na ten singiel w radiu.

4. Impossible

Album All I Ever Wanted to chyba najbrutalniejsza muzyka, jaką wypuściła Kelly. Konfrontować ją z singlowymi piosenkami z Breakaway nawet nie warto. Na All I Ever Wanted króluje przepych wszystkich tych śmiesznych komputerowych instrumentów, których na tamtej płycie nie było. Dobra, czasy się w popkulturze zmieniły, ale mimo wszystko All I Ever Wanted brzmi, jak z popowej fabryki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miło się do tych piosenek wraca, żeby zresetować mózg, odpocząć i skupiać się bardziej na tym, żeby było wesoło niż nostalgicznie. Czasami tak też trzeba, więc ja najmilej wracam do Impossible.

5. Piece By Piece

Za to, co Kelly zrobiła z tą piosenką podczas występu w amerykańskim Idolu naprawdę należy się nagroda. Nie wiem, czy akurat Grammy, ale jakieś wyróżnienie za odczarowanie tekstu ukrytego pod beatami na pewno. Fenomenalna jest ta wersja Piece By Piece! O tym nie warto nic pisać, trzeba posłuchać.

6. Dark Side

Mam też jeden ulubiony utwór z albumu Stronger. Jest nim Dark Side, które nie wiem, jak Wam, ale mi przypomina singiel Perfect P!nk. Może to ten tekst? A może to, że piosenki naprawdę są do siebie muzycznie zbliżone? To jest przykład na z jednej strony brzmienie podobne do tego z płyty All I Ever Wanted, ale ubrane w wartościowy tekst.

A jakie są Twoje ulubione piosenki, płyty Kelly Clarkson?