Materiały prasowe

Muzyczne szorty #112: Calvin Harris feat. Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams, Artur Rojek feat. CatchUp, Mrozu feat. Jan-Rapowanie

Drugie w ten weekend Muzyczne szorty to trzy piątkowe premiery, które nie zmieściły się w Muzycznych szortach #111. W tym tekście przyglądam się bliżej muzycznym współpracom, zarówno tym z najwyższych światowych półek, jak i dwóm krajowym, które tej światowej w niczym nie ustępują. Wspominałam już, że połowa miesiąca dostarczyła niesłychanie wielu nowości, te które w Muzycznych szortach się nie znalazły, można znaleźć na playliście, którą regularnie aktualizuję na Spotify.

Jest tam już blisko sześć godzin muzyki, niemalże 100 utworów, które ukazały się od stycznia tego roku. Trzy poniższe oczywiście też się tam znalazły.

Calvin Harris feat. Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams – Stay With Me

Czy pamiętacie letni singiel Feels z 2017 roku, w którym zaśpiewała Katy Perry? Piosenka pochodzi z albumu Funk Wav Bounces Vol. 1 i w niektórych krajach była niekwestionowanym przebojem tamtego lata. W utworze można usłyszeć też Pharrella Williamsa i słuchając Stay With Me pomyślałam właśnie o Feels. Być może przez kobiecy wokal, a może chodzi o charakterystyczny feeling, który wprowadza Pharrell. Cokolwiek by to nie było, najnowsza propozycja od Calvina Harrisa ma wszystkie zadatki na stanie się przebojem tego roku. Dobra, wpadająca w ucho melodia, przyjemne wokale, niemęczący aranż, wakacyjny klimat. I piękni ludzie w teledysku. Singiel jest trzecią zapowiedzią albumu Funk Wav Bounces Vol. 2 Calvina Harrisa, który ukaże się 5 sierpnia.

Artur Rojek feat. CatchUp – Pusty

Artur Rojek przyzwyczaił do dobrych utworów, ale też do określonego stylu i pewnej zachowawczości. Nie powiedziałabym, że na przestrzeni lat nie eksperymentował – obraziłabym w ten sposób materiał z albumu Składam się z ciągłych powtórzeń, ale tak wyrazistego singla jak Pusty dawno nie miał. Intrygujące jest to wprowadzenie do nowego albumu, od premiery płyty Kundel mijają w tym roku dwa lata, ale zastanawia mnie, na ile jest pewna próba czegoś nowego, a na ile obraz całego albumu. Ciekawie słucha się takiego, w całej tej muzycznej lekkości i przebojowości, zadziornego Rojka z nowym wizerunkiem. Jestem ciekawa, jak ten utwór będzie wypadał na żywo.

Mrozu feat. Jan-Rapowanie – Dym

Na koniec Muzycznych szortów #112 petarda od Jana-Rapowanie i Mroza, których połączył projekt jednej z marek alkoholowych. Panowie połączyli siły w ramach letniego projektu, a do spotkania doszło dość przypadkowo. Wszystko zaczęło się od spontanicznego, ulicznego występu Janka z jedną z piosenek Mroza. Teraz możemy posłuchać utworu Dym, połączenia charakterystycznego brzmienia Mroza – naprawdę nawet bez znajomosci autorów wiadomo, czyja jest to piosenka – i stylu Jana-Rapowanie. Zachwyca mnie, że w ostatnich latach czegokolwiek nie chwyci się Mrozu, zamienia to w złoto. Niech ta dobra passa trwa!