Materiały prasowe

Muzyczne szorty #85: Ofelia, Within Temptation, Ed Sheeran

Gdzie się podziały te wakacje, w których Muzycznych szortów było jak na lekarstwo? Nie wiem, nie chcę wiedzieć, pytam retorycznie, bo zupełnie mi tego nie brakuje. Fakt, że niemalże każdego dnia ukazuje się utwór, który od razu mam ochotę wrzucić na playlistę Muzyczne szorty 2021 bardzo mi odpowiada. W tym tygodniu opublikowałam już Muzyczne szorty #84, zestawiając w jednym miejscu premiery z tego i ubiegłego tygodnia, czas zobaczyć, kto i co wydał dzisiaj.

Muzyczne szorty #85 to spojrzenie na smakowity singiel Igi Krefft znanej pod pseudonimem Ofelia, nową propozycję Within Temptation i muzyczny, rządny krwi, powrót Eda Sheerana.

Ofelia – Zakochana w bicie

Przepadłam ostatnio w koncertowym albumie Igi Krefft, Księgi Ofeliowe, który w tym tygodniu, nareszcie, trafił do streamingu. Tym samym Ofelia zamknęła rozdział debiutanckiej płyty i uchyliła drzwi do drugiej, której pierwszą zapowiedzią jest rewelacyjny singiel Zakochana w bicie. Producentem jest Kuba Karaś, który wspólnie z Igą stworzył przebojowy utwór, zaskakujący różnorodnością, a finalnie zachwycający solówką na saksofonie. Coś pięknego i zarazem nieoczywista zmiana po lirycznym, sensualnym, folkowym i dziewczęcym w brzmieniu debiucie. Iga zadebiutowała klimatycznie, teraz mamy okazję poznać energiczną, przebojową, mocniejszą artystkę.

Singiel Zakochana w bicie (Miranda) zapowiada album Osiem, na którym poznamy osiem wcieleń Igi Krefft – będzie androgeniczna Tamara, słodko-słona Chloe, zraniona Terry czy luksusowa Lisa. Zapowiada się kolorowo, nietuzinkowo i przede wszystkim zanosi się na płytę, która może pozwolić Idze udeptać kilka nowych ścieżek na polskim rynku muzycznym. Czekam z niecierpliwością!

Within Temptation – Shed My Skin (feat. Annisokay)

Within Temptation przygotowują się do wirtualnego koncertu, ale nie takiego zorganizowanego po taniości, z pokoju w domu jednego z muzyków, a szczegółowo zaplanowanego wydarzenia nazwanego The Aftermath – A Show In A Virtual Reality. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii zespół przeniesie nas w post-apokaliptyczny świat, w którym nie wiadomo, czy przetrwał człowiek. Zapowiedzią wydarzenia, które odbędzie się 8 i 9 lipca jest najnowszy singiel, Shed My Skin nagrany wspólnie z Annisokay. Muszę przyznać, że ta koncertowa przerwa bardzo dobrze robi Within Temptation i wydają coraz przyjemniejsze nagrania. Aż zaczynam rozważać jakiś koncert w przyszłym roku. Nie pogardziłabym nowym albumem, bo brakuje mi takiego mocnego grania.

Ed Sheeran – Bad Habits

Nie mogłam odmówić sobie przyjemności skomentowania najnowszego singla Eda Sheerana, Bad Habits, który oficjalnie kończy przerwę i wraca do branży. Pamiętam, jak kilka lat temu, przy okazji premiery singli Shape of You i Castle on the Hill po raz pierwszy pisałam tutaj o Edzie. Od tamtej pory niewiele się zmieniło, nadal nie słucham jego muzyki, chyba że zabłądził na jednej z losowych playlist na Spotify, które włączam. Co sądzę o Bad Habits? Że to idealny materiał na przebój lata, ale też niczym nie zaskakujący numer, który byłoby można oddać wielu innym artystom. Nie powiedziałabym jednak, że Ed stracił swoje charakterystyczne przymioty, on po prostu lubi się droczyć, a później i tak wraca do tych brzmień, za które wszyscy go pokochali. Ed, welcome back!