Medleyland.pl

Grudzień i styczeń z książką. Co nowego na rynku wydawniczym?

Data premiery: 19.12.2022. Zamów tutaj.

Jang Eun-jin. Nikt nie odpisuje

Wydawnictwo Tajfuny jest zawsze na moim radarze. W grudniu ich nakładem ukazuje się powieść Nikt nie odpisuje, opowieść o młodym mężczyźnie, który podróżuje przez Koreę Południową ze swoim psim przyjacielem. Na tym etapie brzmi to banalnie, ale jest to bestsellerowa powieść Jang Eun-jin o potrzebie rozmowy, kontaktu z drugim człowiekiem i chęci dzielenia się swoimi uczuciami, przemyśleniami i doświadczeniami.

Młody mężczyzna podróżuje ze swoim wiernym psim towarzyszem przez Koreę Południową. W plecaku ma tylko empetrójkę, książkę i przybory do pisania. Codziennie przed zaśnięciem pisze list adresowany do osoby, którą poznał podczas podróży. Każdemu, z kim przez krótką chwilę dzieli się opowieściami, nadaje numer: 32, 239, 412, 751…

Jest wśród nich nastolatka, która przyłapała swoich rodziców na zdradzie, sprzedawca słodyczy w pociągu, artysta tworzący instalacje z gum do żucia i pisarka, która próbuje sprzedać swoje książki, akompaniując sobie na harmonijce. Czy wędrówka Jihuna będzie miała swój kres, gdy otrzyma pierwszą listowną odpowiedź?

Opis wydawcy
Data premiery: 25.01. Zamów tutaj.

Erin Meyer. Mapa kulturowa. Jak skutecznie radzić sobie z różnicami kulturowymi w biznesie

Wiele i jeszcze więcej napisano książek o komunikacji w biznesie, kilka nawet miałam przyjemność przeczytać, o kilku dyskutowałam na studiach. Erin Meyer jest doskonale znana w biznesowym środowisku, oprócz pisania książek pracuje też na INSEAD Business School i podróżuje po świecie radząc, jak mądrze się komunikować, żeby tworzyć dobre relacje zawodowe.

Książka Mapa kulturowa. Jak skutecznie radzić sobie z różnicami kulturowymi w biznesie ma wskazać, skąd mogą wynikać problemy w komunikacji i dlaczego zachowania naturalne dla Brytyjczyków, Polaków czy Amerykanów nie będzie powszechne w Chinach czy Brazylii. Jest to przewodnik o różnicach kulturowych, których można doświadczyć w międzynarodowym biznesie.

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto pracuje w międzynarodowym zespole. To książka dla liderów, menadżerów, konsultantów i specjalistów, którzy odkryli, że można świetnie znać język, ale wciąż pozostawać niezrozumiałym. Erin Meyer, opierając się na badaniach i własnej praktyce, przedstawia krok po kroku, jak zrozumieć najczęściej występujące w biznesie trudności komunikacyjne wynikające z różnic kulturowych oraz daje praktyczne wskazówki, jak skutecznie sobie z nimi radzić.

Opis wydawcy

Robin McLean. Pożałowania godne zwierzę.

Data premiery: 13.01. Zamów tutaj.

Przeglądałam ostatnio pierwsze wydawnicze podsumowania roku, sprawdzałam jakie książki trafiają na listy bestsellerów 2022 i najlepiej recenzowanych tytułów. Na jedną z list trafiła debiutancka powieść Robin McLean, Pożałowania godne zwierzę, która tak naprawdę ukazała się w jesienią 2021 roku, ale rzeczywiście w tym roku zrobiło się o niej trochę głośniej.

McLean przyrównuje w niej człowieka do bestii, pokazując naszą naturę, sposób funkcjonowania w świecie. W recenzji The Guardian przeczytałam, że pisarka jest mistrzynią metafor i opisywania krajobrazów. W polskich zapowiedziach o książce pisze się, że jest to “ekofeministyczny western”, co brzmi jak porównanie godne pióra Robin.