stocksnap.io

Moja świąteczna playlista z nowymi piosenkami

Przygotowanie tego wpisu sprawiło mi mnóstwo przyjemności, mimo że piosenki świąteczne nigdy nie gościły w moich głośnikach długo. Kilka dni w roku w zupełności mi wystarczy, tak do ubierania choinki, dekorowania pierniczków albo po prostu, żeby nieco poczuć, że jednak zbliżają się święta. Podziwiam wszystkich, którzy od listopada do stycznia potrafią ich słuchać… Już sam tytuł wpisu sugeruje, że to będzie moja świąteczna playlista z nowymi piosenkami. Dlaczego z nowymi i czy nie będzie pośród nich starszych?

W ostatnich tygodniach ukazało się naprawdę dużo świątecznych piosenek zaaranżowanych przez moich ulubionych artystów bądź wręcz przez nich napisanych. Pomyślałam, że skoro każdy zna Last Christmas i All I Want For Christmas Is You może czas rzucić okiem (uchem) na nowe utwory i nowsze przeróbki klasyków? Co Wy na to? Przed Wami moja świąteczna playlista z nowymi piosenkami, również artystów, których na co dzień nie słucham, ale ich świąteczne propozycje mi się spodobały.

Amy Macdonald – This Christmas Day

Avril Lavigne & Jonny Blu – It’s Cold Outside

Good Charlotte – Last Christmas

Ellie Golding – O Holy Night

Kelly Clarkson – Christmas Eve

Panic! At The Disco – Feels Like Christmas

Poza piosenkami, które nie pochodzą bezpośrednio z albumów w tym roku zwróciłam uwagę na trzy płyty. Pierwszą wydała Gwen Stefani. Mam wrażenie, że album You Make It Feel Like Christmas jest na rynku całe wieki, a wszystko przez to, że ukazał się już w październiku! Drugi album to Everyday Is Christmas, czyli krążek ze świątecznymi piosenkami, który w listopadzie wydała Sia. Generalnie Sia, jako artystka do mnie nie przemawia, ale świąteczny album to inna bajka. Do listy albumów dorzucam też polski akcent, czyli Zimowe Graffiti 2, nowy album Lady Pank.

Dawno temu pisałam Wam o płycie Zimowe Graffiti, przy której rok w rok ubieram choinkę i która kojarzy mi się z dzieciństwem i świętami. W tym roku, po prawie dwóch dekadach, Lady Pank wydali kontynuację tego albumu, ale nie są to przeróbki starych piosenek, a zupełnie nowe utwory. Myślę, że z sentymentu pierwsza zawsze będzie mi bliższa, ale drugą już kupiłam i zamierzam się nastrajać przy choince!

Te piosenki, które wymieniłam i znalazłam w ofercie Spotify umieściłam w specjalnej playliście. Znajdziecie ją poniżej. Można ją obserwować, gdybyście chcieli skorzystać z moich propozycji :).