Materiały prasowe

Muzyczne szorty #98: Liam Gallagher, Mrozu, Wallows, Red Hot Chili Peppers

Nowy rok rozkręca się i to w naprawdę pięknym muzycznym wydaniu, racząc singlami zapowiadającymi cztery albumy, z których trzy znalazły się w moim niedawnym tekście Muzyczne wróżenie. Kogo posłuchamy w 2022 roku?. Ciekawie się złożyło, bo bohaterami Muzycznych szortów #98 są wyłącznie panowie, a jakoś zawsze wydawało mi się, że słucham większej liczby żeńskich głosów.

Czas poznać nowe single Liama Gallaghera, Mroza, grupy Wallows oraz weteranów z Red Hot Chili Peppers, którzy wyłożyli na stół karty ze szczegółami nadchodzącej studyjnej płyty. Muzyczne szorty wydanie 2022 czas zacząć!

Liam Gallagher – Everything’s Electric

Jest coś intrygującego w solowej twórczości Liama Gallaghera. Jego muzyka nie jest ani zaskakująco dobra, ani zachwycająco innowatorka. A jednak słuchając takiego Everything’s Electric ma się poczucie, że sięgnęło się po coś dobrego w swej prostocie, a i powiew Oasis można poczuć. Nawet, jeśli jest to jedynie powiew wspomnień i znajomy głos. Najnowszy singiel to zapowiedź albumu C’Mon You Know, o którym pisałam w Muzyczne wróżenie. Kogo posłuchamy w 2022 roku?. Płyta ukaże się 27 maja. Singiel Everything’s Electric to efekt współpracy z Davem Grohlem, który jest nie tylko współautorem, ale też zagrał na perkusji. Za produkcję odpowiada Greg Kurstin.

Mrozu – Palę w Oknie

Jedyna krajowa, zaśpiewana w języku polskim nowość w Muzycznych szortach #98 to trzeci utwór zapowiadający nadchodzący studyjny album artysty. Piosenka Palę w oknie to MROZU w pigułce – z jednej strony liryczny i refleksyjny, z drugiej niepozbawiony tanecznych dźwięków, z refrenem, który nie pozwala zbyt długo usiedzieć w miejscu. Jedyne, czego się obawiam, gdy myślę o nowym albumie to powtarzalność. Zew był przyjemnym zaskoczeniem, Aura potwierdzeniem kierunku, stylu i formy. Czym zaskoczy szósty album? Odpowiedź na to pytanie mogą dać nadchodzące koncerty MROZA. Złota trasa rusza w kwietniu, obejmie 9 koncertów. Szczegóły tutaj.

Wallows – Especially You

Wraz z premierą singla Especially You Wallows zdradzili szczegóły swojej nowej studyjnej płyty. Album zatytułowany Tell Me That It’s Over ukaże się 25 marca. Produkcją płyty zajął się Ariel Rechtshaid. Wallows to taki sympatyczny zespół grający muzykę alternatywną, indie pop, złożony z przysłowiowych chłopaków z sąsiedztwa, którzy robią to i owo, głównie zajmują się aktorstwem, a znikając z ekranów realizują się muzycznie. W 2019 roku wydali debiutancki album Nothing Happens, który podobnie, jak singiel Especially You powinien spodobać się fanom The Kooks.

Na nowy krążek Wallows trafi 10 utworów, w tym opublikowany jeszcze w 2021 roku singiel I Don’t Want to Talk. Korzystając z okazji grupa ogłosiła kolejne daty koncertów, w tym styczniowo-lutową, przyszłoroczną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i kilku krajach Europy. Nie mam już siły nastawiać się na jakiekolwiek trasy koncertowe, zwłaszcza, gdy widzę daty na przyszły rok, ale szalenie kuszące się koncerty dla 1500 fanów za 25 euro…

Red Hot Chili Peppers – Black Summer

Jeszcze z czasów redakcyjnych pamiętam notkę prasową o głoszącą, że John Frusciante wraca do Red Hot Chili Peppers. Nigdy nie byłam wielką fanką tej grupy, ale nie umknęło mi kilka przebojów i świadomość, że to ikona mogąca pochwalić się ciekawą dyskografią, która nie umknęła uwadze krytyków i spodobała się milionom ludzi na całym świecie. Zespół wydał właśnie singiel Black Summer, zapowiedź albumu Unlimited Love, który ukaże się 1 kwietnia. Album został wyprodukowany przez Rick Rubina i trafi na niego siedemnaście utworów. Po pierwszym singlu wnioskuję, że fani Red Hotów nie będą rozczarowani, ale pewnie znajdą się też tacy, którym nie spodoba się fakt, że Black Summer brzmi jak… Red Hot Chili Peppers.