unsplash

35 rzeczy na Halloween, które zapragniesz mieć!

Cztery i trzy lata temu, gdy jeszcze wierzyłam, że na stałe rozbudzę w sobie zamiłowanie do tworzenia treści lifestylowych powstały dwa teksty na temat Halloween. Było w nich trochę wszystkiego, głównie halloweenowych gadżetów, które wyglądają kusząco. W tym roku, zachęcona Waszym zainteresowaniem starymi publikacjami i mając ochotę poszperać w sieci, zakasałam rękawy i przygotowałam nowy tekst. Halloween wydaje mi się trochę obowiązkowym tematem do poruszenia na blogu, bo to przecież idealny przykład popkulturowego tworu. 31 października stał się dla milionów ludzi na całym świecie pretekstem do spotkań z przyjaciółmi, strasznych lub zabawnych przebrań i dobrej zabawy. Dla marek Halloween to wstęp do świątecznego okresu, który kończy się po Walentynkach. W tym roku będzie jednak dużo skromniej niż choćby w ubiegłym roku.

Już na początku poszukiwań 35 rzeczy na Halloween, które zapragniesz mieć stało się jasne, że w tym roku podejście do Halloween jest inne, spokojniejsze. I chociaż planując ten tekst nie chciałam wspominać o Covid-19, trudno nie dostrzec, że brak dużych halloweenowych kolekcji ubrań w najpopularniejszych sieciówkach to dowód na to, że pandemia zmieniła plany produkcyjne firm, które jeszcze rok temu usiłowały przekonać nas, że pomarańczowy sweter z dynią to najlepsza inwestycja października. W tym roku, chcąc lub nie, przyjdzie nam spędzać Halloween w czterech ścianach – z konieczności i rozsądku.

Oto lista 35 rzeczy na Halloween, które zapragniesz mieć. To zbiór przedmiotów z różnych kategorii, które sprawdzą się tego dnia, pozwolą stworzyć ciekawe zdjęcia w halloweenowym klimacie lub nawiązują do święta, ale na co dzień również będzie można je wykorzystać. Ta ostatnia kategoria jest najciekawsza!

Ubrania i dodatki

Być może nie chodzilibyście codziennie w stroju Kermita, ale przypinkę z dynią, duszkiem albo kotkiem na pewno byście nosili! Podobnie jak koszulki i skarpetki. A sweterek (8) nawiązujący do Alicji w Krainie Czarów to jeden z najładniejszych swetrów, jakie widziałam w tym sezonie.

 1. Opaska na włosy
 2. Opaska na włosy
 3. Przypinka z dynią
 4. Przypinka z duszkiem
 5. Przypinka Punky Black Cat
 6. Torba materiałowa Bright Eyes Black
 7. Kostium na bal przebierańców Kermit
 8. Żakardowy kardigan z Alicji w Krainie Czarów
 9. Siateczkowy T-shirt
 10. Skarpetki z dyniami
 11. T-shirt z nadrukiem
 12. T-shirt z nadrukiem
 13. Spodnie treningowe
 14. Happy Socks na Halloween
 15. Skarpetki Jaś i Małgosia

Gadżety do domu

Świeczki dynie i gałki oczne uważam za idealne gadżety do halloweenowych zdjęć, ale zarówno kubki jak i doniczki widzę w moim mieszkaniu zupełnie bez okazji. Zastanawiam się nawet, czy doniczka nr. 8 nie nadawałby się na pojemnik do przechowywania długopisów i innych pisadeł?

 1. Kubek My Blood Type Is Tea
 2. Kubek Love Halloween Red
 3. Butelka na wodę Bloody Hand
 4. Lampki Led Halloween
 5. Świeczki dynie
 6. Świeczki oko
 7. Świeczka Village Candle Haunted Mansion
 8. Doniczka/osłonka czaszka
 9. Doniczka/osłonka czaszka z różami

Gadżety do kuchni i domu

Grawerowany wałek z czaszkami wydaje się być idealnym prezentem dla Avril Lavigne, więc umieszczam go na tej liście w nadziei, że gdy któregoś dnia nareszcie przyjdzie się nam spotkać i będę się zastanawiała nad prezentem, przypomnę sobie o tym tekście. Oby wałek był jeszcze wtedy w sprzedaży…

 1. Wykrawacze do ciasteczek
 2. Filiżanka Nietoperz Franio
 3. Grawerowany wałek
 4. Grawerowany wałek w czaszki

Słodycze

Wolę nie wnikać, jak bardzo niezdrowe są te produkty, ale można je wykorzystać do zdjęć, niekoniecznie zjeść, choć pewnie taka żelka raz na rok nie zaszkodzi. Halloweenowe słodycze można też znaleźć w zagranicznych dyskontach, więc jeśli szukasz czegoś z dyniami lub fragmentami ciała warto odwiedzić pobliskie markety.

 1. Trolli Pop Eye
 2. Haribo Vampire
 3. Milk Ghosts

Gry i elektronika

Pojemny i ładny pendrive, najlepiej oryginalny, żeby nie zgubił się pomiędzy identycznymi pendrive’ami kolegów z pracy, uczelni lub szkoły to zawsze dobry pomysł na prezent. Grę Monopoly bazującą na serialu The Walking Dead przyjęłabym z otwartymi ramionami, a kiedy jest lepszy dzień, żeby w nią zagrać, jeśli nie 31 października?

 1. Pendrive dynia
 2. Monopoly The Walking Dead
 3. Czarne historie
 4. Białe historie