Plakat od Showtime

Poznaj ze mną szczegóły 6 sezonu Homeland!

Dla jednych przygoda z amerykańskim serialem Homeland zakończyła się w momencie uśmiercenia jednego z głównych bohaterów. Gdy zdecydowano się zakończyć wątek z Brodym pewien, bardzo dobrze prowadzony i trzymający w napięciu, zwłaszcza w pierwszym sezonie, etap w historii tego serialu bezpowrotnie dobiegł końca. Od tamtego czasu Showtime starało się robić wszystko, żeby utrzymywać produkcję na powierzchni. W praktyce większego kopa do działania dawała im chyba świadomość nominacji do Emmy, bo to przecież bardzo potężne wyróżnienie, niż ewidentnie spadająca oglądalność. 

W październiku ubiegłego roku umieściłam Homeland na liście zagranicznych seriali wartych jesiennych nocy. W grudniu wylądował on w zestawieniu najlepszych zagranicznych seriali 2015 roku. W tym roku niestety nie trafi na żadną z takich list, a odpowiedź na pytanie, dlaczego znajdziecie poniżej. Poznajcie ze mną szczegóły 6 sezonu Homeland!

1. Data premiery

Najważniejszą informacją, jaką trzeba wiedzieć o szóstym sezonie Homeland jest data premiery. Początkowo mówiło się, że serial tradycyjnie wróci na antenę w październiku, jednak Showtime zaskoczyło informując, że nowy sezon zadebiutuje 15 stycznia 2017 roku. Nie powiem, żeby mnie ta wiadomość ucieszyła, bo jeden serial jesienią mniej to nie jest szczególny powód do radości.

2. Witamy w USA

Piąty sezon kończyliśmy w Europie, ocierają się nawet o Polskę, ale w szóstym wracamy do Stanów Zjednoczonych. Akcja ma się rozgrywać w momencie wyborów prezydenckich, będzie też sam dzień wyborów i dzień zaprzysiężenia nowej głowy państwa. Zanosi się więc na próby zamachów i liczne zagrożenia z wielu stron. Środowisko idealne dla Carrie!

3. Co tam u Carrie?

Jeśli chodzi o Carrie to tutaj producenci są średnio rozmowni. Czytałam rozmaite artykuły, zapowiedzi i przecieki. Najpewniejsza informacja jaką znalazłam, a raczej taka, w jaką jestem w stanie uwierzyć, mówi, że Carrie wciąż jest związana z CIA, jednak nie pracuje dla nich bezpośrednio. Bardziej skomplikowane są informacje na temat jej życia prywatnego i osobistego. Wiadomo, że jej stan psychiczny jest raczej w normie, jednak nie wiadomo nic o relacjach z córką, czy mężczyznami.

4. Relacje Carrie z mężczyznami

To oczywiście stały gwóźdź programu, więc nie sądzę, żeby w tym sezonie żaden się obok niej nie przewinął. Wiadomo już, że Peter Quinn, współpracownik, przyjaciel i bliski sercu Carrie, mężczyzna wcale nie zginął w ostatnim odcinku piątego sezonu. A mogę to tak wprost napisać, bo producenci Homeland wcale się z tym nie kryją. Dodali nawet zdjęcie Quinna na plakat zapowiadający nowy sezon.

Cały wątek Petera w piątym sezonie był naprawdę wciągający i wydaje mi się, że to właśnie on podniósł poziom całego sezonu. Także Peter żyje, a przynajmniej nie umarła jego postać. Producenci nie chcą ujawniać szczegółów, nie chcą pewnie tłumaczyć już teraz, jak można przeżyć tak silne zatrucie, ale pomrukują, że Quinn zjawi się w szóstym sezonie… w jakiejś formie. Podobno ma to być duże zaskoczenie dla wszystkich. Wygadano się też, że ujawniona zostaną sprawy z życia prywatnego Petera, które do tej pory pozostawało dużą niewiadomą.

5. Do serialu ma wrócić Dana Brody

To córka Brody’ego, która nienawidziła Carrie. Ponoć producentom serialu wcale nie zależy na tym, aby kontynuować relację prywatną na lini Dana – Carrie, ale zależy im na powrocie aktorki. Upodobali sobie Morgan Saylor i chcą znaleźć dla niej miejsce w serialu. Sposobem na to ma być zrobienie z Saylor, a raczej z Dany Brody, młodej agentki CIA. W teorii jest to możliwe, bo akcję piątego sezonu przesunięto w czasie, więc Dana podrosła.

6. Nowy sezon oznacza nowych bohaterów

Do obsady dołączy Hill Harper , który wcieli się w szefa sztabu prezydenta-elekta. A konkretnie to pani prezydent, którą zagra Elizabeth Marvel, bardzo dobrze wszystkim znana z serialu House of Cards, gdzie o ten urząd też raczyła się ubiegać. Nową postać zagra też Patrick Sabongui, który będzie profesorem prawa współpracującym z Carrie.

Na zakończenie ostatnia ważna wiadomość.

Showtime ogłosiło, że powstanie siódmy i ósmy sezon Homeland.