Materiały prasowe

Muzyczne szorty #100: Florence + The Machine, Oh Wonder & Mandy Moore

Oto i one! Setne Muzyczne szorty opublikowane niespełna sześć lat po publikacji pierwszych, które okazały się być dopiero zalążkiem tego, czym na przestrzeni lat stały się Muzyczne szorty. Setne wydanie to zaproszenie w muzyczną podróż z przede wszystkim kobiecymi głosami, które na wiosnę zapowiadają premiery nowych albumów. O żadnym z nich nie pisałam w Muzycznym wróżeniu, a jedna z płyt będzie drugą częścią albumu, którym zachwycałam się w 2021 roku.

Muzyczne szorty #100 to krótkie spojrzenie na trzecią w ostatnim czasie nowość od Florence + The Machine. Niespodziewaną nowość od Oh Wonder, których album 22 Break bardzo pozytywnie mnie zaskoczył oraz pierwszy singiel z nowej płyty Mandy Moore. Zapowiada się naprawdę przyjemna wiosna!

Florence + The Machine – My Love

Już od końca lutego Florence + The Machine publikują nowości. Zaczęło się od singla King, później pojawiło się Heaven Is Here aż wreszcie opublikowano My Love. Mogłam napisać od King w poprzednich Muzycznych szortach, ale przeszłam obok tej nowości dość obojętnie i nie chciałam pisać nieoptymistycznie. Chciałam poczekać od zapowiedzi płyty i wtedy wspomnieć, że Florence powraca. Singiel My Love opublikowano wraz z zapowiedzią albumu Dance Fever, którego premierę wyznaczono na 13 maja. Na wydawnictwo trafi 15 kompozycji – w tym trzy już dostępne, a głównymi producentami projektu są Jack Antonoff i Dave Bayley.

Na razie nie jestem zachwycona, nie jestem też rozczarowana. Nie ukazał się jeszcze utwór, który naprawdę przekonałby mnie, że Florence i Jack stworzyli doskonały duet. To, co zachęca mnie do sięgnięcia po płytę to strona wizualna – począwszy od teledysków, które jak na Florence + The Machine przystało, zachwycają dopracowaniem, klimatem, lekkością. Zanosi się na taneczno-folkowo-romantyczno-poetycki krążek.

Oh Wonder – Magnificient

Zespół Oh Wonder opublikował zapowiedź nowego albumu, drugiej części wydanego w 2021 roku 22 Break. Po płycie o problemach w związku, powątpiewaniu i szukaniu odpowiedzi na ważne pytania duet, a prywatnie małżeństwo, doszedł do 22 Make, krążka o miłości, samoakceptacji. Album promuje piosenka Magnificent potwierdzająca, że pozostajemy w klimatach rewelacyjnego 22 Break. Album ukaże się 22 lipca.

Premierze płyty nie towarzyszy bezpośrednio trasa koncertowa, ale grupa wyruszy w nią już w kwietniu. Zagra koncerty, które pierwotnie miały się odbyć jeszcze przed pandemią. Niestety z różnych powodów z listy zniknęło wiele krajów, w tym Polska, gdzie Oh Wonder mieli zagrać aż trzy koncerty.

Mandy Moore – In Real Life

Obecnie Mandy Moore bardziej znana jest z aktywności aktorskiej, z jednej z głównych ról w serialu this, który podbił serca Amerykanów i widzów na całym świecie. Aktorka nie rezygnuje jednak z kariery muzycznej, której tak naprawdę nigdy nie porzuciła. W 2020 roku wydała album Silver Landings, a dziś opublikowała singiel In Real Life zapowiadający album o tym samym tytule. Krążek ukaże się, tak samo jak album Florence + The Machine, 13 maja. Na wydawnictwo trafi 11 utworów, a dwa dodatkowe na wydaniu dostępnym w amerykańskiej sieci sklepów Target.

Mandy już dawno porzuciła cukierkowy pop. Bliżej jej do jazzu, folku czy country. Dużą wagę przywiązuje do tekstów, co słychać w In Real Life, dba o klimatyczne momenty, ale nie zapomina o melodyjności. Piosenka ma być wstępem do nowego rozdziału, bardziej w życiu prywatnym niż zawodowym, bo Moore została nie tak dawno temu matką. Nie zakładam, że In Real Life stanie mi się szczególnie bliska płytą – z Silver Landings zrezygnowałam szybko, ale podziwiam i z radością obserwuję, jak Mandy Moore prowadzi swoją karierę.