Materiały prasowe

Muzyczne szorty #116: Noel Gallagher’s High Flying Birds, Fall Out Boy, boygenius

W poprzednich Muzycznych szortach pisałam o spotkaniu z kobiecymi głosami i zarazem spotkaniem z singlami artystek, które w 2023 roku wracają z nowymi albumami. Dla zachowania równowagi Muzyczne szorty #116 to spotkanie przede wszystkim z męskimi głosami oraz potrójnym singlem artystek, których nadchodzący album może zdefiniować cały muzyczny rok. I pomyśleć, że mamy dopiero styczeń!

Noel Gallagher’s High Flying Birds – Easy Now

Nie do końca wiem skąd, ale jest we mnie dużo zamiłowania do głosów braci Gallagher. Jak na osobę, która zdecydowanie nie wychowała się na twórczości Oasis, zawsze w sekundę włączam nowości od Noela i Liama, ale z mniejszą, a wręcz żadną, radością czytam o ich kolejnych słownych potyczkach. Noel wydał właśnie nowy singiel, utwór Easy Now zapowiadający nowy studyjny album Noel Gallagher’s High Flying Birds. Płyta zatytułowana Council Skies ma się ukazać 2 czerwca, a słuchając Easy Now czuję, że będzie to kolejny dobry, ale raczej nie do końca odkrywczy album. Na razie jest gitarowo i balladowo, z charakterystyczną chrypką w głosie i szansą na dobry rockowy krążek.

Fall Out Boy – Love From The Other Side

Skoro o nie byciu czyjąś fanką mówię to nie jestem też fanka Fall Out Boy, nigdy nie przesłuchałam wszystkich ich płyt, ale jeśli jakiś utwór wpadnie na moją playlistę, nigdy go nie pomijam. Powrót zespołu jest wyczekiwany przez miliony fanów na całym świecie, którzy zdążyli już zapomnieć o wydanym w 2018 roku albumie MANIA. Po kilku intrygujących zapowiedziach, rozsiewaniu plotek i zbieraniu plonów Fall Out Boy wydali singiel Love From The Other Side. Piosenka spodobała mi się od pierwszej zwrotki, uwielbiam taką czystą pop-punkową energię. Chętnie posłucham So Much (for) Stardust, albumu którego premierę zapowiedziano na 24 marca.

boygenius – $20, Emily I’m Sorry, True Blue

Kłamstwem będzie powiedzenie, że ptaszki nie ćwierkały o nadchodzącej premierze pierwszej długogrającej płyty boygenius. Ćwierkały na tyle donośnie, że ogłaszając datę premiery The Record Phoebe, Lucy i Julien wypuściły od razu trzy single. Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że $20, Emily I’m Sorry i True Blue to zapowiedź płyty, która ukaże się już 31 marca! Być może za wcześnie, żeby w styczniu nazywać jakiś album najbardziej wyczekiwanym, ale The Record bezsprzecznie nim jest. Na razie boygenius pokazują, że mając coś do powiedzenia, mają też pomysł na to, jak brzmieć. W ich przypadku jest to łatwe i trudna, bo każda z dziewczyn tworzących grupę ma solową, dobrze recenzowaną karierę, a Bridgers zdążyła już wyrosnąć na jedną z czołowych arystek tzw. młodego pokolenia. Jej album Punisher recenzowałam tutaj, a tutaj pisałam o płycie Little Oblivions Julien Baker.