Materiały prasowe

Muzyczne szorty #79: P!nk, Muchy i Newton Faulkner

Nowy piątek przynosi dwie rewelacyjne premiery i jedną, o której trudno pisać w kategoriach nowości, mimo że oficjalnie właśnie nią jest. Powoli wchodzimy w ten moment w roku, w którym Muzyczne szorty zaczynają być przypomnieniem o premierach płyt, jakie ukażą się już naprawdę za chwilę i lada moment zaczną zastępować je Szortexty. Zanim jednak się tak stanie spójrzmy, co nowego pojawiło się dzisiaj!

Do krainy opowieści o życiowej mądrości zaprasza P!nk, do opowieści o nieuchronnych końcach i wyzwalających początkach zaprasza zespół Muchy, a o bliskości i jej pięknie opowie Newton Faulkner.

P!nk – All I Know So Far

P!nk znów to zrobiła. Wypuściła świetny utwór, hitową piosenkę, która za moment zacznie dominować wiosenno-letnie playlisty. Muzycznie nie jest to w żadnym razie nowe wcielenie artystki, raczej potwierdzenie nieprzemijającej umiejętności dobierania doskonałych współpracowników, czego efektem są bardzo dobre utwory. Ostatnio wróciłam do Hurts 2B Human i po latach jeszcze bardziej doceniłam ten album. Co go łączy z singlem All I Know So Far? Odkąd P!nk została mamą nie ustaje w wydawaniu piosenek, w których jej dzieci mogłyby znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania i choć może brzmi to zbyt pompatycznie właśnie takie mam wrażenie. Owszem, w przeszłości również publikowała piosenki z życiową mądrością w tle, choćby promujące album z największymi przebojami przebój Fucking Perfect, ale wystarczy sięgnąć po dwie ostatnie płyty, aby zrozumieć, jak zmieniło się myślenie artystki.

Po wysłuchaniu All I Know So Far ma się nie tylko ochotę ponownie włączyć utwór, ale też odetchnąć z ulgą, że w życiu jest miejsce na błędy, pomyłki i upadki, nie ma uniwersalnej instrukcji, ale ostatecznie można wyjść z wszystkiego z uśmiechem i iść przez życie po swojemu. P!nk nie byłaby oczywiście sobą, gdyby nie dołączyła do singla genialnego teledysku! Po wydanym z córką prostym klipie do Cover Me In Sunshine, które nawiasem mówiąc stało się przebojem w niejednym kraju, mamy okazje oglądać P!nk w pełnej krasie, z rodziną u boku i w różowych włosach.

O tym, jakie wydawnictwo zapowiada All I Know So Far pisałam w Monthly na kwiecień 2021. Będzie to album All I Know So Far: Setlist, który ukaże się 21 maja. Na Amazon Prime pojawi się tego dnia dokument o tym samym tytule zarejestrowany w trakcie światowej trasy koncertowej Beautiful Trauma Tour w 2019 roku – relacja z warszawskiego koncertu tutaj. 

Muchy – Szaroróżowe

Jak ja bardzo czekałam na premierę zapowiedzi nowej płyty zespołu Muchy wiem tylko ja. Na sam album czekam z wypiekami na twarzy od dnia, w którym dowiedziałam się, że jest prawie gotowy, a było to w ubiegłym roku. Oficjalna premiera singla Szaroróżowe, pierwszej zapowiedzi albumu o tym samym tytule, który ma się ukazać jeszcze w tym roku, odbyła się dzisiaj.

Czy warto było czekać? Zdecydowanie tak, chociaż jeśli miałabym się przyczepić to nieco ukryłabym ten przewodni beat. Nie zmienia on jednak faktu, że Muchy wracają z utworem, który naprawdę na szansę pogościć w radiach, i to nawet tych mocno komercyjnych, a jednocześnie spodobać się tym, którzy pamiętają poprzednie propozycje grupy.

Zastanawiałam się, co wyjdzie ze współpracy z Belą Komoszyńską i muszę przyznać, że jej dość symboliczny udział w Szaroróżowe dodaje utworowi charakteru. Solo Jana Borysewicza to zaś wisienka na torcie. Muchy, czekam na więcej! Aaa, dodam jeszcze, że zespół również wylądował pod skrzydłami Kayaxu.

Newton Faulkner – Together

Tego muzyka poznałam kilka lat temu, gdy Amy Macdonald promowała album Under Stars, a on otwierał jej koncerty. Doświadczenia z koncertów supportów mam tak różne, że większości świadomie nie chcę wspominać, ale godziny spędzone z Newtonem zapadły mi w pamięć. To bardzo charyzmatyczny i charakterystyczny muzyk, wykorzystujący gitarę akustyczną do maksimum, wirtuoz. Utwór Together zapowiada nowy studyjny album zatytułowany Interference (of Light), który ma się ukazać 20 sierpnia.

Piosenka została wydania już rok temu, w wersji akustycznej i studyjnej, a dziś pojawiła się w sieci w wersji albumowej. Ciekawe jest to, że w oświadczeniu prasowym o premierze płyty z początku kwietnia informowano, że singiel pojawi się w czerwcu. Cóż, nie ma na co narzekać, bo albumowa wersja Together pokazuje, że Newton rzeczywiście, bo tak twierdzi, wykorzystał lockdown, żeby rozwijać się muzycznie.