Medleyland.pl

Monthly na sierpień 2021

Siedząc na łóżku w klimatyzowanym hotelu w rozgrzanym słońcem greckim Korfu zastanawiam się, jak to możliwe, że już oficjalnie wchodzimy w jesienny okres? Gdzie się podziały te wszystkie wakacyjne miesiące? I wreszcie, jak to możliwe, że mam wrócić do skąpanej w deszczu Polski? Pociesza mnie fakt, że czeka na mnie kilka nieprzeczytanych książek, kilka nieobejrzanych seriali i całkiem zacna lista filmów, które najchętniej obejrzałabym w kinowej scenerii. A do tego wszystkiego może uda się posłuchać na żywo kilku dobrych płyt?

O czym jest Monthly na sierpień 2021? Tym razem wyszło mi skromne podsumowanie miesiąca zaczynające się od rozdania Fryderyków, na serialowych poleceniach kończąc.

Rozdano najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce – Fryderyki 2021

W sierpniu, wcześniej niż zwykle, wręczono najważniejsze polskie nagrody muzyczne. Galę rozdania Fryderyków ponownie przeprowadzono w formie telewizyjnego show, które pomiędzy wręczeniem nagród oferowało lepsze i gorsze występy rodzimych artystów. Z każdym kolejnym rokiem z mniejszą ekscytacją obserwuję galę, niewątpliwie dlatego, że nie podoba mi się festiwalowy format, w jakim się to odbywa. Laureaci również nie są żadnym zaskoczeniem, ale zawsze cieszy mnie, gdy statuetka trafia do twórcy, którego sama lubię.

Dominacja Krzysztofa Zalewskiego wywołała uśmiech na mojej twarzy, bo trudno się kłócić z tym, że Zabawa zasłużyła na uznanie w kategorii Album roku pop alternatywny, a Krzysztof słusznie został uznany Autorem roku. Do jego rąk trafiła również statuetka za najlepszy teledysk. Pełną listę laureatów można znaleźć tu.

Koncertowy sierpień, czyli Chylińska i Lins zachwycają

Sierpień ciut bardziej otworzył mnie na koncertowe przeżycia, najpierw koncertem Agnieszki Chylińskiej na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a kilka dni później koncertem Kasi Lins w bydgoskiej Fabryce Lloyda. Obie artystki mnie zachwyciły, przypominając czym jest power muzyki granej na żywo. Relacja z koncertów publikowałam tutaj i tu.

Andrzej Seweryn w serialu Królowa oraz jesienne powroty starych tytułów

Muszę przyznać, że pomimo wiecznie powielanych pomysłów na scenariusze polskich seriali, sporadycznie ale jednak pojawiają się coraz ciekawsze i odważniejsze pomysły. Bezsprzecznie jest pośród nich serial Królowa z Andrzejem Sewerynem w podwójnej roli – Sylwestra i Loretty. U jego boku zagrają też Maria Peszek i Julia Chętnicka. Czteroodcinkową miniserię wyreżyseruje Łukasz Kośmicki, za scenariusz odpowiadają Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki. Serial trafi na platformę Netflix w przyszłym roku. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Materiały prasowe

Na powrót jest również gotowa Chyłka, której piąty (i zarazem ostatni!) sezon zatytułowany Oskarżenie jesienią pojawi się w ofercie Playera. Scenariusz powstał na podstawie szóstego tomu serii Remigiusza Mroza, w której Chyłka próbuje rozwiązać sprawę działacza opozycji oskarżonego o morderstwo czwórki dzieci. Na telewizyjną premierę szykuje się natomiast czwarty sezon, który od 7 września będzie emitowany na TVN. Recenzję publikowałam tutaj.

Serial Manifest (pol. Turbulencje) jednak nie znika!

Miłośnikom amerykańskiego serialu Manifest (pol. Turbulencje) udało się doprowadzić do tego, co początkowo wydawało się niemożliwe – przekonać świat, że warto zainwestować w dokończenie historii. A raczej przekonać Amerykanów, bo to w tym kraju wyświetlenia serialu poszybowały w górę, kiedy ogłoszono koniec produkcji. Zadania podejmie się Netflix, który zdecydował się na realizację czwartego, finałowego sezonu złożonego z 20 odcinków. O niespodziewanym zakończeniu serialu pisałam w Monthly na lipiec 2021.

Spencer, film który pominęłam w filmowym wpisie

Opublikowałam w tym miesiącu tekst, w którym wymieniłam kilka kinowych premier (przynajmniej z definicji), na które czekam w jesienią. Zabrakło tam jednego z najprawdopodobniej najgłośniejszych filmów tego roku – biografii Księżnej Diany zatytułowanej Spencer. Prawda jest taka, że z braku oficjalnego plakatu i zwiastuna po prostu zapomniałam o tej premierze, ale wszystko zostało udostępnione kilka dni temu, więc mogę otwarcie przyznać, że czekam. I to bardzo, bo Kristen Stewart zdaje się grać rolę życia. Plakat można znaleźć np. tutaj, a zapowiedź obejrzeć poniżej.

Najpopularniejsze publikacje na blogu w sierpniu 2021

Tego słuchałam w sierpniu 2021!

Jako że 10 dni spędziłam na wyspie Korfu spędzając większość czasu wśród znajomych liczba odsłuchanych w sierpniu utworów bardzo zmalała. Zupełnie tego nie żałuję, ale trzeba sprawę podstawić jasno – niespełna dwa tygodnie bez regularnego słuchania muzyki musi odbić się na statystykach. Kogo zatem słuchałam w sierpniu?

Przede wszystkim nowej płyty The Killers, Pressure Machine, którą zrecenzuję we wrześniu. Kontynuowałam przygodę z najnowszym albumem Bleachers i wróciłam do albumu Moja wina Kasi Lins. Z nowości całkiem dużo czasu, zważywszy na okoliczności, spędziłam z albumem If I Can’t Have Love, I Want Power Halsey – recenzja również we wrześniu – oraz albumem Screen Violence CHVRCHES, który ukazał się w ostatni piątek miesiąca.

Te seriale oglądałam w sierpniu 2021!

  • The Good Doctor Netflix.
  • Gone For Good Netflix.
  • Chesapeake Shores Netflix.
  • Gypsy Netflix.
  • Kruk, Czarny woron nie śpi Canal+.
  • Virgin River Netflix.