Medleyland.pl

Monthly na czerwiec 2022

Połowa roku oficjalnie za nami, a mnie nie opuszcza przekonanie, że w popkulturze ten rok jeszcze się nie rozkręcił i wciąż pozytywnie zaskakuje kreatywnością, projektami, realizacją. Monthly na czerwiec 2022 jest tego doskonałym przykładem, bo dominują tutaj informacje o nowych sezonach lubianych przeze mnie seriali i zapowiedzi filmów. Oprócz tego, klasycznie jak co tydzień, wrzucam informację o tym, czego słuchałam, na czyim koncercie byłam i pod jakim znakiem upłynął ten miesiąc.

A upłynął niesamowicie szybko, był bardzo muzyczny i pozytywnie nastroił mnie na nadchodzące dwa letnie miesiące, które będą jeszcze bardziej muzyczne. Bardzo mi dobrze z tym, że życie kulturalne wróciło do normy.

Zalewski, Emade, Ziętek, Smolik i Kev Fox dla Disney Polska

Myślę, że trudno było nie zauważyć – i wciąż jest to bardzo widoczne, że Disney wszedł do Polski. Reklamy aż krzyczą na ulicach, w mediach społecznościowych zachwyty nad ofertą, a mnie zachwycił pomysł na promocję wśród fanów przede wszystkim muzyki. Wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i jego mini projektem specjalnym Disney Polska stworzyło kampanię inspirowaną koncertem The Beatles. Bardzo ciekawie jest to zrobione!

Zapowiedź filmu Johnny z Ogrodnikiem i zdjęcia z Kos

Od 23 września w kinach będzie można oglądać film Johnny, przeniesioną na duży ekran opowieść o przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. W głównych rolach Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. Ksiądz Kaczkowski to bezsprzecznie jeden z nielicznych duchownych w Polsce, którego szanowało wiele środowisk, podziwiało, który inspirował wierzących, ateistów i tych, którzy gdyby nie charyzma księdza Kaczkowskiego nigdy nie pomyśleliby, żeby posłuchać rozmowy z księdzem. Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, a za scenariusz Maciej Kraszewski. Powiedziałabym, że to jest dobry film, ale boję się zaryzykować tym stwierdzeniem, bo Ogrodnik i Trojan to aktorzy, którzy mogą tak samo mocno rozczarować jak zachwycić.

Poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Opis dystrybutora

Gdy jesteśmy już w temacie wyrazistych polskich aktorów muszę wspomnieć o zdjęciach z planu filmu Kos opowiadającego o Tadeuszu Kościuszce. W głównych rolach Jacek Braciak, Bartosz Bielenia i Robert Więckiewicz, a za sterami Paweł Maślona. Na pozór wszystkie elementy zdają się składać na doskonałe kino, z utalentowanymi aktorami i zdolnym reżyserem. Jak będzie w praktyce? Nie robię sobie nadziei. Zdjęcia z planu można podejrzeć tutaj.

Koncertowy czerwiec, czyli dwa w jeden dzień i trzy w jeden miesiąc

Fantastycznie rewelacyjny koncertowo czerwiec za mną. Z trzema koncertami na liczniku i spełnionym marzeniem w postaci Kings of Leon. Linki do relacji podrzucam ponownie, bo nie będę się powtarzać.

Nowe sezony znanych seriali

Czerwiec zaowocował zapowiedziami nowych sezonów dobrze mi znanych seriali. HBO Max poinformowało, że 1 sierpnia zadebiutuje drugi sezon serialu Branża. Pamiętam, że zaczęłam oglądać jedynkę zachęcona pozytywnymi recenzjami, ale szybko przekonałam się, że były przesadzone. Po dwójkę sięgnę pewnie z doskoku, przy okazji. Zwiastun można zobaczyć tu.

Ciekawie zapowiada się natomiast trzeci sezon serialu Canal+ Kruk. Stacja poinformowała, że rozpoczęły się zdjęcia. W rolach głównych Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok i Danuta Kierklo, więc obsada wyśmienita. Kilka zdjęć z planu można znaleźć tutaj.

Zdjęciową zapowiedź serialu The Last of Us opublikowało HBO Max. Można je obejrzeć tutaj. Zdecydowanie czekam i wciąż bardzo żałuję, że nigdy nie dane mi było zagrać w tę grę, bo to od gry wszystko się zaczęło.

Na deser miła zapowiedź, a raczej potwierdzenie, od Netflixa, że jesienią wypuszczą 4 sezon serialu Turbulencje, który początkowo został skasowany, ale po olbrzymim zaangażowaniu widzów, Netflix kupił prawa i postanowił dokończyć opowieść. Pisałam o tym w Monthly na grudzień. Obecnie wszystkie sezony produkcji są dostępne w ofercie Netflixa.

Harry Styles w głównej roli

W tym miesiącu Prime Video podało też więcej szczegółów filmu z Harrym Stylesem w roli głównej. My Policeman to produkcja, w której w głównych rolach będzie można oglądać też Emmę Corrin i Davida Dawsona. Kinowa premiera 21 października, na Prime Video od 4 listopada.

TEGO SŁUCHAŁAM W CZERWCU 2022

Niezbyt urozmaicona lista, ale dobry album Alice Merton oraz koncertowa playlista pod wrocławski koncert Kings of Leon wiele wyjaśnia. Jak widać wciąż regularnie wracam do Screen Violence CHVRCHES. Dałam też szansę koncertowej płycie Halsey, ale niestety hopeless fountain kingdom w wersji live nie zachwyciło, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że to nie jest płyta, która do mnie trafia i koncertowe emocje tego nie zmieniają. Ubolewam nad tym.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE TEKSTY NA BLOGU W CZERWCU 2022

TE SERIALE OGLĄDAŁAM W CZERWCU 2022

  • Opowieść podręcznej – wiedziałam, że przyjdzie ten dzień, w którym wkręcę się w tę historię. Co prawda za pierwszym podejściem nie zaiskrzyło, ale za drugim… przepadłam.
  • Rodzina zastępcza – bardzo lubię te moje sporadyczne powroty do domu rodziny Kwiatkowskich. Zupełnie mi nie przeszkadza, że większość dialogów znam na pamięć, żarty wciąż mnie bawią.
  • The First Lady – wspaniały serial! Wymagający, edukacyjny, historyczny. Cudo!
  • Killing Eve – dokończyłam i utwierdziłam się w przekonaniu, że nie rozumiem fenomenu popularności tego serialu.